Sıralama seçin
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Ataçlar

Renk renk, boy boy ve çeşit çeşit ataçlar garantiofis.com’da. Okul kırtasiyesi alışverişinin en elzem ve en keyifli malzemelerinden biri olan ataç veya ataş, kağıtları bir arada, sıkı bir şekilde tutmak için kullanılır. Temel olarak, döndürülerek iç içe geçirilmiş metal bir telden ibarettir ve 1900’lerin başındaki ilk tasarımından bu yana hemen hemen hiç değişmemiştir.

Kullanım Alanlarına Göre Ataç Çeşitleri

Ataç çeşitleri kaplamasına veya şekline göre değişiklik gösterir. Ataçların metali nikel veya renkli plastik kaplanmış olabilir. Küçük boy standart ataçların yanı sıra büyük boy veya kalp, papatya gibi şekilli ürünler de mevcuttur. Ataçlar genelde tek tek değil plastik kavanozlarda toplu halde satılır. Ataçlarınızı bu plastik kavanoz içinde saklamak istemezseniz oldukça dekoratif ataşlık modelleri ile çalışma masanıza, ofis masanıza veya çocuğunuzun okul sırasına farklı bir hava katabilirsiniz. Kağıtları tutturmak için ataçlar yaygın olarak kullanılsa da toplu iğne modası hala geçmedi. Toplu iğneler de metalden yapılır ve uçları genelde onları belli edecek şekilde rengarenk olur. Bir toplu iğne kutusu onlarca iğne içerebilir, dolayısıyla tek bir kutu bile kırtasiye ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılar. Toplu iğne dışında çatal iğne veya çengelli iğne de kağıtlarınızı bir arada tutmaya yardımcı olur.

Ataç Ne İşe Yarar? 

Atacın icadından önce kağıtlar iğnelenerek tutturulurdu; ataç ile sıkıştırılarak tutturulmaları mümkün. Üstelik kağıtları delmenize gerek kalmadan. Çekmediğiniz sürece kağıtlar kolay kolay çıkmaz. Elbette atacın sıkılığı ve koyduğunuz kağıt miktarı da alacağınız verimi etkiler. Okul çağındaki çocuklarınız veya sizin için kağıtları bir arada tutmakla kalmaz; sık kullanılan defter ve kitapların köşelerini korur, kaldığınız yeri işaretleyerek kitap ayracı veya not kağıdı işlevi de görür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.