Sıralama seçin
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Cetvel & Şablon

Cetvel Düz çizgileri ölçmenize ve istediğiniz uzunlukta düz çizgi çizmenize yardım eden cetveller garantiofis.com’da geniş bir yelpazede sizi bekliyor. Cetvel, genel olarak plastik, ahşap veya metalden yapılan, iki nokta arasındaki düz doğruları ölçmeye veya istediğiniz uzunlukta çizgi çizmeye yarayan çizim gerecidir. Öğrencilerin okul kırtasiyesi listelerinin vazgeçilmezleri arasında olmasının yanı sıra mimarlık öğrencileri ve mimarlar gibi ilgili meslek sahibi yetişkinlerin tarafından da profesyonel olarak kullanılır.

Cetvellerin Kullanım Alanları  Standart bir cetvelle geometri derslerinde ve sınavlarında problem çözebilirsiniz. Uygun bir cetvelle ev dekorasyonu için ölçüm yapmanız ve eşyaları uygun yerlere yerleştirmeniz mümkün. Tekstil, inşaat ve diğer birçok alanda cetveller kullanılır. Bir cetvel takımı içinde ise genelde pergel, iletki veya gönye bulunur. Bu takımlar plastik bir çantada bir arada taşınabildiklerinden çocuğunuz için oldukça kullanışlıdır.

Cetvel Çeşitleri  Cetvellerin birçok çeşidi vardır. En çok bilinen çeşit yaklaşık 60 cm uzunluğunda olan, plastik, ahşap veya metalden yapılan düz ve ince cetveldir. Bu ürünle düz çizgi veya düz kenarları olan geometrik şekiller çizebilirsiniz. Yine düz olup özellikle okullarda kullanılan bir çeşit de şablondur. Bir kenarında santimetre ölçüleri bulunan bu çeşit daha geniştir ve geniş olan kısmında çeşitli geometrik şekiller bulunur. Böylece çocuğunuz düzgün geometrik şekiller çizmeyi öğrenebilir. Şablonların daha küçük çocuklar için alfabeyi içeren versiyonları da mevcuttur. Özellikle mimari alanda kullanılan yaygın bir çeşit de T cetvelidir. Başında bulunan parçasıyla T harfini andırdığı için bu adı almıştır. Paralel yatay çizgiler çizmeye yardım eder. Mezura da dediğimiz katlanır metre ve şerit metre, ince hesap yapmaya yarayan kızaklı cetvel, hassas ölçüm aleti olan kumpas, tekstilde doğrusal eğri çizmekte kullanılan ve ölçü işareti olmayan pistole, yine tekstilde kullanılan eğri riga cetvel ve üç ölçüm kenarı olan mikyas da diğer çeşitlerdendir. Çizim Gereçleri arasında yer alan gönye ve iletki de aslında bir tür cetveldir.

Uygun Cetvel Fiyatları  Ekonomik cetvel fiyatları ister veli ister mimar olun bütçenizi zorlamayacak düzeydedir. Rubenis, Faber-Castell, Rotring, Kraf, Linea, Hatas, Maped ve Crate&Barrel gibi ünlü markaların ürünlerinin yanı sıra Barbie gibi çocuğunuza hitap edecek renkli modelleri de tercih edebilirsiniz. Kaliteli malzemeden yapılan dayanıklı bir ürün olduğu için bir kere aldığınızda neredeyse ömür boyu kullanabilmenize imkan verir. İhtiyacınız olan bütün cetvel çeşitleri için web sitemizdeki ürünleri incelemeniz yeterli. Kolay sipariş ve hızlı teslimat sayesinde ürünleriniz kısa sürede elinizde.

cetvel takımı, şablon cetveli, cetvel takımı fiyatları, sınıf cetvel takımı, iletki cetvel, t cetveli fiyatları, geoder cetvel, geoderik cetvel fiyatları, modelist gönyesi, riga takımı, plastik riga takımı, pistole takımı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.