Sıralama seçin
1 2
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
1 2

Mürekkepler

Mürekkepler, doldurulabilen mürekkepli kalem ve dolma kalemlerde kullanılabilen renkli, sıvı bir maddedir. Neredeyse yüzyıllardır insanların birçok uğraşında kendine farklı şekillerde yer bulmuştur. Mürekkeple haşır neşir olmak gerçek yazı yazmak keyfini hissetmeniz için de birebir.

Mürekkep Nedir, Nasıl Yapılır?

Mürekkep, renk pigmentleri veya boya içeren, genelde sıvı, bazen de macun kıvamında bir maddedir. Mürekkepten bir görüntü, metin veya tasarım üretmek için bir yüzeyi renklendirmekte yararlanılır. Mürekkep dolma kalem, fırça veya tüylü kalem ile birlikte kullanılabilir. Macun kıvamındaki yoğun mürekkepler ise daha çok tipo baskı ve taş baskıda kullanılır. Mürekkep yapımı çözücüler, pigmenler, boyalar, reçineler, kayganlaştırıcılar, florasanlar ve daha birçok maddenin katılmasını içerek karmaşık bir süreçtir. Mürekkeplerin bileşenleri farklı amaçlara hizmet eder. Kimi parlak bir renk almasını sağlar, kimi yoğunluğunu ayarlar, kimi de rengini belirler. Bunu fabrikalar kolayca ürettiği için evde hazırlamakla uğraşmanıza hiç gerek yok.

Mürekkep Nasıl Kullanılır?

Mürekkepleri doğru ve verimli şekilde kullanabilmek için öncelikle kullanacağınız kaleme uygun olan mürekkepler arasından seçim yapmalısınız. Mesela tahta kalemleri için tahta kalemi mürekkebi, dolam kalemler için dolma kalem mürekkebi kullanılır. Daha sonra kullanım amacınızı da gözden geçirmelisiniz. Mürekkebi baskı tarzı bir işlemde kullanacaksanız sıvı değil macun kıvamındaki mürekkepleri seçmelisiniz. Bazı mürekkeplerin yazıma hazırlanması gerekirken safran mürekkebi gibi bazı mürekkepler doğrudan yazıma hazır halde sunulur. Mürekkebi kullanmak için kapağını dikkatle açarak genelde kapağa dahil olan damlalık yardımıyla kaleme itinayla koymanız gerekir. Tüylü kalemler ve başka bazı kalemlerin vakum sistemi kendinde vardır. Bunlarda kalemi mürekkebin içine daldırmanız yeterli olacaktır.

Mürekkep Fiyatları ve Markaları Nelerdir?

Mürekkep fiyatları mürekkebin markasına, çeşidine, kalitesine ve bileşenlerine göre değişmekle birlikte genel olarak diğer birçok kırtasiye ürünü gibi bütçenizi zorlamayacak aralıklarda beğeninize sunulur. Mürekkep renginin fiyatlara pek etkisi yoktur. Tek tek alımlardansa toplu alım yaparak da daha uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Mürekkep kullanmaya cesaret edemiyorsanız ve etrafı kirletmekten korkuyorsanız kalem kartuşlarını veya kalem yedeklerini deneyebilirsiniz. Bunlar etrafa hiç bulaşmadan kalemlerinizin ömrünü uzatır, ayrıca oldukça ekonomiktir. Ünlü birçok kalem markası dahil olmak üzere sayısız markanın mürekkep çeşitlerini web sitemizde bulmanız mümkün. Zig, Koza, Pelikan, Edding, 3K, Lamy, Parker, Pilot, Monopol, Rotring, Uni, Faber Castell, Waterman, Cross, Bigpoint, 3M, Montblanc ve daha birçok markanın kaliteli ürün yelpazesi içinden ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan ürünlere hemen şimdi ulaşabilirsiniz. Daha fazla kırtasiye ürünü için doğru adres Kırtasiye & Ofis kategorimiz!

Dolma Kalem Mürekkebi, dolma kalem kartuşu, Istampa Mürekkebi, kalem içi, Yedek kalem Ucu, Kalem Refilleri | Parker, Cross, Scrikss, Parker, Edding, Rotring, Pelikan, Uniball

Bize Ulaşın: 0(212) 232 03 00
128 Bit SSLSertifikası ile
Güvenli Alışveriş
Kolay İade Garantisi
16:0'dan Önce Verilen
Siparişlerde Hızlı Kargo
Peşin Fiyatına
Taksit Seçenekleri
Neden Garantiofis?
Kırtasiye malzemeleri, büro malzemeleri, ofis malzemeleri, gıda ve temizlik alışverişi; Ofisiniz için aradığınız tüm kırtasiye ürünleri tek çatı altında toplayıp en uygun fiyatlarla alabileceğiniz bir online markettir. Dosyalama Ürünleri ve Poşet Dosya'dan Sıkıştırmalı Dosyaya, Ofis Malzemeleri, Tükenmez Kalemden Prestij Lüks Hediyelik Kalemlerden, Kollu Giyotinler, Sürgülü Giyotinler, Evrak Öğütücü Makineleri, Evrak imha makineleri, Laminasyon Makineleri, evrak ciltleme makineleri, Ofis Gıdadan, Ofis Temizlik Ürünlerine, Ambalaj Ürünlerinden, Ergonomik Ürünler ve daha bir çok kategoride seçkin binlerce ürün arasından ofisinizin tüm ihtiyaçlarınızı GarantiOfis.com da kolayca bulabilirsiniz.

Ofisinizin ihtiyacı olan her şey GarantiOfis.com’da! Siz yeter ki ihtiyaçlarınızı belirleyin, gerisini gönül rahatlığı ile bize bırakın. GarantiOfis.com; Leitz, Esselte, Rapid, Tarifold, Duracell, 3M, Scotch, Command, Post-it, Mas, P-Touch, Fellowes, Noki, Rotring, Parker, Dymo, Paper Mate, Dahle, Sarff, Kw-Trio, Olfa, Bayındır, Comix, Faber-Castell, Edding, Stabilo, Pensan, Scrikss, Cross, Pritt, Ops, Tanex, Casio Hesap Makinesi, Hp toner, Hp Kartuş, Xerox Toner, Brother Toner, Canon Kartuş ve Toner, Marathon, Selpak, Tex, BİC, Bigpoint, Pensan gibi markaların yetkili satış ortağıdır..
Türkiye'nin En Kapsamlı Ofis Kırtasiye Marketi
Garanti Ofis Malzemeleri Her Hakkı Saklıdır. © Copyright 2000-2018
World World World World World World World World World World World World World World World
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.