Sıralama seçin
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Teknik Çizim Kalemleri

Kalem ve yazı gereçlerinin mimarlık ve mühendislik öğrencilerine, profesyonel sanatçılara ve diğer uzmanlara hitap eden bölümü hiç şüphesiz teknik çizim kalemleri. Garantiofis.com'da ki onlarca teknik çizim kalemi seçeneği sayesinde mesleğinizde veya sanatınızda koşar adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Teknik Çizim Kalemi Nedir?

Teknik çizim kalemi denildiğinde dar anlamıyla akla içerisinde hesap kitap bulunan, genelde mimarlık ve mühendislik gibi meslek gruplarında kullanılan kalem çeşitleri gelir. Ama teknik çizim kalemlerine biraz daha geniş anlamıyla yaklaşılırsa o zaman bu kategoriye sanatlar da girebilir. Bir mesleğe ve sanata özgü birçok kalemi teknik çizim kalemi sınıfında değerlendirmek ve bulmak mümkün. Sadece teknik çizim kalemi yerine teknik çizim kalemi seti satın alırsanız bütçenize bir iyilik yapmanızın yanı sıra ihtiyaç duyduğunuzda mesleğiniz ve sanatınızla ilgili bütün çizim malzemelerine aynı anda ulaşma imkanını da kendinize sağlamış olursunuz. En iyi teknik çizim kalemini seçmek ise biraz araştırmaya biraz da deneme yanılmaya kalmış bir şey.

Teknik Çizim Kalemi Çeşitleri

Porselen kalemi, porselen yüzeylere, örneğin karolara veya kupalara yazmanızı mümkün kılan bir teknik çizim kalemidir. Genelde ana renklerin bulunduğu bir set halinde satışa sunulur. Görünümü gazlı kalemleri andırır. Gravür oyma kalemi, diğer teknik çizim kalemlerinden farklı olarak ahşap, metal, çelik ve diğer yüzeyler üzerinde mürekkep yardımıyla değil oyma yaparak yazı yazmanızı sağlar. Kalem gibi kullanışlıdır, pille kullanılır. Sadece sanat veya meslek amaçlı değil eşyalarınızı (isim yazarak) koruma altına amaçlı da kullanılabilir. Kaligrafi kabaca güzel yazı olarak tanımlanabilir. Kaligrafi kalemi farklı kalınlıklarda ince uçları sayesinde güzel yazıyı olanaklı hale getirir. Kaligrafi kalem seti aldığınızda farklı kalınlıklarda veya farklı renklerde kaligrafi kalemlerine bir arada sahip olabilirsiniz.

Teknik Çizim Kalemleri Fiyatları ve Markaları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz çizim kalemi, eskiz seti ve doğal kömür gibi teknik çizim kalemlerinin hepsi sanatçılar veya hobi olarak resim yapan kişiler tarafından yoğun olarak kullanılır. Farklı renklerde kalemleri içeren setler bir eser üstünde çalışırken eksik malzeme ihtimalini ortadan kaldırır. Kategorimizde yer alan bu setlere de göz atabilirsiniz. Teknik çizim kalemleri fiyatları konusunda bir genelleme yapmak mümkün değil çünkü farklı kullanım alanlarına sahip çok sayıda teknik çizim kalemi mevcut. Rotring teknik çizim kalemi, Pentel teknik çizim kalemi, Artline teknik çizim kalemi, Faber Castell teknik çizim kalemi, 3K, 3M, Adel, Pilot, Scrickss, Uni ve daha birçok markanın teknik çizim kalemlerini hemen satın alarak kısa süre içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Kırtasiye & Ofis kategorimizde yer alan diğer ürünlere de göz atmayı unutmayın.

Teknik Çizim Kalemleri, Gereçleri, Rotring, Rapid, isograf, Faber Castell

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.